Pas suksesit të Big Brother VIP në Shqipëri, Klan Kosova njoftoi në qershor 2022 se një version i famshëm kosovar i shfaqjes do të transmetohej në vjeshtë të vitit 2022, me fituesin që do të merrte një çmim në të holla prej 200,000 €.

Shteti: Kosova
Prezantues: Alaudin Hamiti
Sezoni: 1
Çmimi i madh: 200,000 €
Prodhim: Klan Kosova & Artmotion
Sezoni: Vjeshtë 2022

Mire se erdhet ne webfaqen e Big Brother Kosova VIP. Ketu mund te shikoni LIVE.

Ketu do gjeni te gjitha opsionet per ta shikuar Big Brother Kosova VIP LIVE.

Big Brother Kosova VIP LIVE ne kualitetin HD

Vendi me ideal per ta shikuar Big Brother Kosova Live eshte ky.

Akoma nuk ka nje date te caktuar se kur do filloj edicioni i BB Kosova, mirepo ky eshte vendi i duhur per ta shikuar.

Pergatituni per nje sezon perplote surpriza nga nje format qe vjen per here te pare ne Kosove.

Si ta shikoj Big Brother Kosova VIP Live ?

Me larte eshte player-i ku mund te shikoni big brother 24/7 pa nderprerje.

Ju vetem klikoni Play mbi video mbyllni reklamat me X dhe do keni mundesi te shikoni kanalet e big brother vip kosova.

Per çdo problem na kontaktoni dhe ne do mundohemi te u ndihmojme ne si staffi i Big Brother  VIP Kosova.

Me shume rreth Big Brother Kosova VIP

Edhe një nivel i zhvillimit televiziv në Klan Kosova dhe Art Motion – edicioni zyrtar i Big Brother për herë të parë do të mbahet në Kosovë.

Kjo pasi që janë siguruar të drejtat për territorin e Republikës së Kosovës me Banijay Rights.

Big Brother Kosova VIP pritet të startojë në sezonin e ardhshëm televiziv në kanalet e Art Motion dhe Klan Kosova.

Puna ka nisur si në aspektin teknik ashtu edhe në atë përmbajtësor dhe premiera e parë e spektaklit do të jetë në vjeshtë.

Deri më sot, formati “Big Brother” është realizuar në më shumë se 60 versione, me mbi 34,000 episode, 8,500 banorë të përfshirë në format, 6,400 eliminime duke numëruar 90 milionë ndjekës në rrjete sociale.

Patjetër që po dhe konkurrenca nis që nga emrat e artistëve të showbizit. Mendohet që “Big Brother Kosova” do të marrë emra të njohur të showbizit kosovar si Era Istrefi, Nora Istrefi, Genta Ismaili etj, duke sjellë drejtpërsëdrejti konkurrencë në personazhe.

Krahas kësaj një pikë tjetër tejet e rëndësishme është edhe konkurrenca e kompanive sponsorizuese ku mjaftojmë të kujtojmë që sponsor gjeneral të këtij formati kanë qenë dy kompani nga Kosova. A do të jenë sërish sponsorizuese këto kompani në “Big Brother Vip  Kosova” nëse do të realizohet ai në Kosovë?